תכנון מקצועי של הגינה / פחות גיזום וכריתת עצים

תכנון נכון של הגינה מונע את צורך לכרות עצים כשהם גדלים.

עד כאן הכול בסדר ונכון, אך כשמגיע שלב הביצוע ושלב הגשמת הפנטזיה יש לא מעט צמתים ומקומות בביצוע שבהם יכולים ליפול בשל קבלת החלטות לא מקצועיות כי שישנם המון אלמנטים שמחייבים שיקול דעת מקצועי. לא מומלץ להתבסס על עצות של חברים ומידע עם קושי של אימות בשטח.
תחילתה של כל גינה זה הרצון והתשוקה של בעלי הגינה לסוג של פנטסיה טרופית בגינת הבית.

כמו כן רצוי שתהיינה פינות שמעוררות עניין עם עצים הנותנים צל במיוחד בפינת ישיבה עם פרחים פורחים, הרבה ירוק וצבעוני בעניים מחלון המטבח ומהכניסה לבית במיוחד.

צור קשר

טלפון        (052-393-7222

דוא"ל        
galitah@gmail.com‏si

 

להקמת גינה דרוש איש מקצוע בעל ניסיון.

והנה כמה מהשאלות שיש לתת עליהן תשובות.
1. מה סוג הקרקע שבגינה ומה סוג העצים והשתילים שנכון לשתול בסוג קרקע זה?
2. איזה צמחים ועצים מתאימים לאזור הגאוגרפי שבה הגינה נמצאת ומה תנאי מזג האוויר?

אחת השאלות המרכזיות בתכנון גינה הוא היכן לשתול את העצים ואיזה עצים.
כל גנן מנוסה יודע ששתיל של עץ בגובה 30 סמ'' עשוי לצמוח לגובה של למעלה מ 10 מ' והרדיוס של פרישת הענפים גדול יותר ממה שעשויים לחשוב ולתכנן ודבר זה עלול להיות מטרד בענפיו, לבעל הגינה, לשכנים ולסביבה.

תחזוקה שוטפת של עצי הגינה

לכרית עצים וענפים וגיזומם, חלק חשוב מאוד בתחזוקת הגינה. רצוי מאוד שאחת לפרק זמן יגיע מומחה לתחזוקת עצים ויבדוק מה המצב הכללי של העצים האם הם חולים? האם הם נרקבים? האם ענף גדול שעשוי לשקול כמה מאות קילו צומח במאוזן עלול לקרוס וחלילה לגרום לפגיעה ונפש ורכוש.
בתחזוקה נוספת של העצים יש לכורת וגוזם עצים הרבה עבודה בגינה, ניקוי דקלים מענפים, גיזום שיחים פולשים ונשירים גזום גדר חייה שעלולה לצאת משליטה ועוד.

גאיה כריתה וגיזום עצים, הינה חברת גינון ותיקה שמתמחה בכריתת עצים וגיזומם, אם זה ניקוי דקלים, או כריתת עצי פיקוס וכרסום השורשים לאחר כריתה, אולי יש צורך בהעתקת העץ, מתמחים בכריתת עצים בגובה דוגמת דקל וושינגטון. השירות הוא מותאם לצרכי הלקוח ביעוץ והכוונה לאישורים מהרשות המקומית ומתן שירות מקצועי כולל פינוי הגז.
חחברת ברת גאיה נותנת שירות בפריסה ארצית כולל כריתה וגיזום עצים במרכז  לגאיה יש פעילות רבה של כריתת עצים בראשון לציון המתפתחת.
בגאיה מאמינים בשירות מקצועי והוגן לצד ביטוח מירבי ומקצועיות.