דף הבית >> עמוד הבית >> כריתת עצים צפון תל אביב

כריתת עצים צפון תל אביב

כריתת עצים בצפון תל אביב – חשיבות ההתקשרות עם חברה מקצועית בתחום

הדרך הטובה ביותר להשיג אישור לשם כריתת עצים בצפון תל אביב היא באמצעות התקשרות עם חברת גיזום וכריתה מקצועית ובעלת ניסיון. יש לקחת בחשבון כי קבלת האישור לכריתתו של העץ נעשית אל מול רשות ציבורית אשר מלאה בבירוקרטיות, ורק היעזרות בחברה מקצועית תאפשר לכם לעשות זאת באופן מסודר תוך הצגת כל הבדיקות והקביעות הרלבנטיות.

מנהליה של חברה איכותית יכירו במרבית המקרים את פקיד היערות המקומי וידעו להציג בפניו את כל ההוכחות המצדיקות את כריתתו של העץ. חברה איכותית אף תחזיק בכל ההיתרים הנדרשים לעבודה בגובה כולל ביטוח עבודה מקצועי, כך שאתם תהיו מכוסים מכל הבחינות על כל צרה שלא תבוא.

כריתת עצים בצפון תל אביב – כך תעשו זאת נכון

בצפון תל אביב ניתן למצוא עצים רבים במרחב הציבורי והפרטי וזאת במטרה להפוך את המקום למעט יותר ירוק ומזמין מבחינת רווחת התושבים. יחד עם זאת, לעיתים עולה הצורך לכרות עץ מסויים עם כל הצער שבדבר. כמובן שהדבר לא כל כך פשוט וכמו בכל מקום אחר בארץ גם כריתת עצים בצפון תל אביב צריכה להתבצע על פי מספר חוקים ברורים שנקבעו על ידי המדינה. באלו חוקים מדובר? 
כריתת עצים - צפון תל אביב

כריתת עצים בצפון תל אביב – אין לכרות עצים ללא אישור מתאים

תיקון מספר 89 לחוק היערות גורס כי כל העצים מוגנים באשר הם, כל עוד גובה הגזע שלהם (עד הסתעפות הענפים) עולה על 2 מטרים והיקף הגזע שנמדד הוא 1.30 מעל הקרקע ועולה על 10 ס"מ. משמעות הדבר היא כי כריתת עצים בצפון תל אביב ובכל מקום אחר בישראל אינה מורשית עבור כמעט כל העצים שכן רובם ככולם עונים על הגדרה זו בקלות. העובר על חוק זה עשוי להיות מואשם בפלילים והטלת קנסות כבדים. יחד עם זאת, עיריית תל אביב מפרטת עבור תושבי העיר מספר תנאים בהם ניתן בכל זאת לשקול את כריתתו של עץ כמו במקרים הבאים:
כאשר העץ עשוי לקרוס ולסכן בני אדם ורכוש.
כאשר העץ חולה בצורה משמעותית, אינו ניתן לריפוי ועשוי להדביק עצים סמוכים.
כאשר העץ מפריע לעבודות פיתוח ציבוריות ופרטיות (למשל, הקמת דירה, הרחבת כביש וכו').

ניתן לבצע את הכריתה רק לאחר פנייה אל פקיד היערות העירוני בבקשה מנומקת ומפורטת בעניין. רק לאחר קבלת האישור ניתן לבצע את עבודות הכריתה בפועל.