דף הבית >> כריתת עצים מכבים רעות

כריתת עצים במודיעין מכבים רעות / דגשים עיקריים

כריתת עצים במודיעין  /מודיעין– עיר של היי טק יזמות והתרבות כך היא מכונה ומעבר לכך היא גם נחשבת לעיר ירוקה אשר מלאה בעצים וריאות ירוקות בכל שכונה, בית פרטי או בניין מגורים. ולמרות שרחובות היא עיר שמושם בה דגש על פיתוח "ירוק" ככל האפשר, כריתת עצים במודיעין העיר הינה פעולה בלתי נמנעת. מהן הסיבות להזמנת שירותי כריתת עצים במודיעין ומהם הדגשים בבחירת קבלן הביצוע? להלן על המידע.


כריתת עצים במודיעין - הסיבות לכריתת עצים יזומה

ע"פ החוק במדינת ישראל, עבירה פלילית היא לכרות ללא אישור מתאים ולו עץ בודד וגם אם הוא נמצא בשטחו של בית פרטי, כל עוד העץ מעל גובה שני מטרים ובסיס גזעו עולה על 10 ס"מ. אלא, שגם המדינה יודעת כי לעיתים כריתת העצים הינה בלתי נמנעת וכאשר הנימוק מתאים, האישור ניתן ללא כל בעיה. כריתת עצים במודיעין ובכלל עשויה לנבוע מהסיבות הבאות :
•    העץ מסוכן לציבור – עץ גדול וותיק עשוי לקרוס או שענפיו עשויים להתנתק וליפול על בני אדם, בעלי חיים ורכוש.
•    העץ מהווה מפגע אסתטי – העץ עשוי להפריע לשדה הראייה או שהמראה שלו מעיב בצורה משמעותית על הנוף.
•    העץ חולה ועשוי להדביק עצים אחרים – במקרים שכאלו עדיף לכרות את העץ על מנת שלא יגרום לנזקים חמורים יותר במספר גדול יותר של עצים.
•    העץ מלכלך או מושך מזיקים – עצים מלכלכים מדי מקשים על הטיפול הסביבתי בהם. בנוסף, עצים שמהווים בית גידול לחרקים או למכרסמים גם כן פוגעים בעקיפין באיכות החיים של השוכנים בסביבה.

קשה לראות עץ שנכרת אך הסיבות שהוזכרו מחייבות זאת לעיתים קרובות. כריתת עצים, במודיעין ובכל עיר אחרת למעשה שומרת על היחס שבין התועלת לעלות באחזקת העצים, והיא מתאימה עבור בעלי דירות ובתים פרטיים, מבני מגורים אחרים, מבני ציבור ושטחים ציבוריים.

 
כריתת עצים במודיעין – כך תבחרו את קבלן הביצוע

כל עץ בישראל הינו אילן מוגן ע"פ החוק ועל מנת לכרות אותו יש לקבל את האישור מקק"ל. חשוב מאוד לבחור קבלן כריתה וגיזום שיש לו קשרים הדוקים עם נציגות קק"ל באזור רחובות וע"י כך להשיג את האישורים המיוחלים במהירות וביעילות. מעבר לכך, התקשרו עם נותן שירות בעל תעודה רשמית ממשרד החקלאות שמתירה לו לעסוק בתחום וכמו כן, בכזה המחזיק באישור לעבודה בגובה  על מנת לטפל בכל סוג של עץ. שימו לב כי מובטחת לכם בנוסף גם שמירה על סביבת העץ ופינוי מסודר ונקי של הפסולת שנוצרת במהלך הכריתה. ישנם קבלנים שלהם הידע והניסיון לבצע כריתת עצים במודיעין תוך כדי הנפה, ללא ניסור וללא פגיעה במבנה או סביבתו. שאלו על אופציה זו במהלך תהליך הבחירה.
כריתת עצים בבית פרטי במודיעין

גיזום עצים וכריתת עצים הם חלק מהתחזוקה השוטפת של הגינה. 
לעיתים גם גיזום יתר עשוי להחשב כפעולת כריתת עצים / ניסור ענפים מרכזיים יכולים להחשב ככריתה / יש להמנע מגיזום יתר של העץ.
כל הפעולות של טיפול בעצים שבבית פרטי רצוי שיעשו בידיים מקצועיות.