דף הבית >> עמוד הבית >> כריתת עצים בראשון

כריתת עצים בראשון לציון

כריתת עצים בראשון לציון – כל מה שחשוב לדעת

כריתת עצים בראשון לציון, העצים תורמים רבות לאיכות חיינו ואנו חיים איתם בהרמוניה בכל רחבי העיר, אך לעיתים דרכינו "מתנגשות" עד לכדי קונפליקטים שאינם ניתנים לגישור ואנו נדרשים להסירם. אם גם אתם תושבי ראשון לציון והסביבה, גם אתם בוודאי נתקלתם במקרים שכאלו ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. להלן כל המידע שיעזור לכם להבין את הצורך שבהזמנת שירותי כריתת עצים בראשון לציון וכיצד מבצעים את הכריתה בפועל.

כריתת עצים בראשון לציון – באילו מקרים?

ראשון לציון הינה עיר גדולה ביותר שמתפתחת ללא הרף, תוך תשומת לב של העירייה להבליט את הטבע בה, עם ריאות ירוקות לרוב ושימוש בעצים מגוונים מכל הסוגים. אלא, שלעיתים רבות הצורך בהסרת העץ הינו בלתי נמנע, כמו במקרים הבאים :
•    העץ עומד לקרוס ומהווה סכנה לציבור, לחיים ולרכוש.
•    העץ פוגע בנוף בצורה ברורה ויש להרחיקו.
•    העץ מושך אליו מזיקים שמפריעים לאיכות החיים של התושבים.
•    שורשי העץ חודרים למערכת הביוב וגורמים לסתימת הצינורות.
•    העץ נדבק בטפילים שעשויים לעבור גם לעצים סמוכים ולגרום לנזק רב.

כלומר, כל אדם או ישות כלשהי שבשטחם עץ אחד או יותר עלולים להזדקק לשירותי כריתת עצים בראשון לציון. השירות נפוץ הן עבור בעלי דירות ובתים פרטיים, הן עבור מתחמי מגורים בבנייה רוויה, הן  בשטחי מבני ציבור (בתי ספר וכו') ואף בשטחים הפתוחים של העיריות והרשויות השונות.

 

כריתת עצים בראשון לציון - תהליך הכריתה עצמו

ראשית כל, יש להזמין חברה קבלנית שמתמחה בכריתת עצים ומחזיקה בכל האישורים המתאימים לכך. מאחר ובישראל מושתת חוק הגנת האילנות, יש לוודא כי החברה לוקחת על עצמה את כל עניין הטיפול בביורוקרטיה לקבלת האישורים הרלבנטיים להסרת העץ הספציפי. לאחר אבחון וקבלת האישורים, אנשי המקצוע מתארגנים לקראת הכריתה, מסמנים את השטח כמסוכן ומתכננים את השלבים השונים. כיום ניתן לכרות עצים בהנפה ע"י מנוף (כאשר מדובר בעצים קטנים) או בשלבים, כאשר מדובר בעצים גדולים יותר.

במקרה השני, מתחילים לכרות את הענפים בשלבים מהחלק העליון ולאחר מכן מניפים את הגזע שנותר יחד עם השורשים על מנת למנוע התפתחות נוספת שלהם עם הזמן. חשוב לציין כי כל תהליך כריתת עצים בראשון לציון עשוי להיתקל בקושי מסוים שקשור לנגישות לעץ, אך חברה בעלת ניסיון תהיה בעלת כל האמצעים שיעזרו לה להגיע ולטפל בבטחה בכל צורך של כריתה.