דף הבית >> עמוד הבית >> כריתת עצים בקסריה

כריתת עצים בקסריה

 

כריתת עצים בקיסריה – שלבי הכריתה בפועל

מרגע שהושג האישור המיוחל מפקיד היערות, ניתן לצאת לדרך. חברת הכריתה תגיע למקום, תאפיין את תנאי העבודה ותפעל ע"פ התקנות הברורות של משרד החקלאות. חשוב להתקשר מראש עם חברה איכותית שלה אישור רשמי ממשרד התמ"ת לעבודה בגבהים, עם מנוף, סלי הרמה או סנפלינג, שכן כל פרוייקט כריתת עצים בקיסריה טומן בחובו תנאי עבודה שכאלה.

פרוייקט הכריתה הינו תהליך רב שלבי שכולל את הסרת גזע העץ ולאחר מכן, כרסום השורשים באמצעות מכונה ייעודית, פעולה שמוודאת כי העץ לא יצמח שנית. הסרת גזע העץ יכולה להתבצע בשלב אחד (כריתה מהחלק התחתון ביותר) וזאת במידה ומדובר בעץ שסביבתו ריקה ממבנים ונפילתו אינה צפויה לגרום נזק. בכל מקרה אחר חברה הכריתה חייבת לפעול בצורה הדרגתית, מהגובה כלפי מטה וכמובן, לפנות את כל הפסולת בסיום העבודה למקום שמאושר לכך. 
כריתת עצים בקיסריה – המידע שחשוב להכיר

קיסריה היא עיר נמל יפהפייה שלה היסטוריה רבת שנים והיא ממוקמת במחוז חיפה. האקלים של אזור זה מאפשר נטיעה של עצים רבים במרחב הציבורי והפרטי ושילובי הצבעים של העצים הירוקים אל מול הים הכחול בהחלט מהווים חלק בלתי נפרד מסימני ההיכר של העיר.

ועדיין, מעת לעת עשוי לעלות הצורך לבצע כריתת עצים בקיסריה, פעולה אגרסיבית וקיצונית אך מתבקשת כאשר אין כל אפשרות אחרת. כאן נלמד מתי ניתן לבצע את הכריתה ומהם שלבי הביצוע בפועל כפי שאמורים להיות מיושמים ע"י חברה מקצועית בתחום.
כריתה וגיזום עצים גאיה

כריתת עצים בקיסריה – מתי זה אפשרי?

כל העיריות והמועצות בישראל כפופות לחוק היערות שגורס כי אין לבצע כריתת עצים ללא קבלת אישור לכך מפקיד היערות המקומי. כריתת עצים בקיסריה אינה שונה, ובכל מקרה בו קיים עץ בוגר (גובה גזע מעל 2 מטרים והיקף מעל 10 ס"מ) יש לבקש את האישור הנ"ל ולא לבצע את הפעולה בלעדיו.

ואכן, מי שעובר על חוק זה צפוי לעמוד לדין פלילי ולהיות צפוי לקנסות כבדים ביותר. פקיד היערות מתייחס לכל מקרה לגופו, מקבל את המלצותיה של חברת הכריתה (חשוב להתקשר עם חברה שכזאת מראש ולא להגיש את הבקשה לאישור בעצמכם) ושוקל האם לאשר או לדחות את הבקשה.

עצים שעומדים לקרוס, מפריעים לבנייה או לעבודות פיתוח או כאלו שמפעילים לחץ מתון על מבנים (למשל, נשתלו קרוב מדי למבנה) עשויים לקבל אישור לכריתה בסיכוי גבוה. לעיתים עשוי פקיד היערות להגיע לסיור במקום וכדאי מאוד שנציגי חברת הכריתה ילוו אותו.