דף הבית >> עמוד הבית >> כריתת עצים בבית פרטי

החוק וכריתת עצים 

הציפייה היא שלכורתים יהיה האישור המתאים לכריתה וכשאין כזה חובה לערב את משטרת ישראל בטווח המידי על מנת למנוע את כריתת העץ. 
לשאלה האם כריתת עצים בבית פרטי גם כן מחייבת את אותו אישור של פקיד היערות התשובה גם כן חד משמעית – גם בכריתת עצים בבית פרטי נדרש אישור שכזה. גם במקרים בהם רכשו בית עם גינה ובו כל העצים ששתלנו היו מעשי ידינו ואותם נרצה לכרות בהמשך – אלו גם אלו מצריכים אישור בכתב לכריתה של פקיד היערות. 
עבור אלו הזקוקים לכריתת עצים בבית פרטי יש וחשוב כמובן קודם ההחלטה על הכריתה לחשוב על דרכים אחרות שיש ואולי ימנעו או יחסכו בכריתה של העצים בבית הפרטי. בשוק הנדל"ן יודעים מתווכים לומר שערך של דירה המוקפת עצים יכול לעלות עד 10% מערכה המקורי וניתן למכור אותה יותר בקלות. לאלו שבחרו בכריתת עצים בבית פרטי ללא האישור ויש ומסתכנים הם בקנסות כבדים וברישום הדבר כעברה פלילית. 

הסיבות שבהן נרצה בכריתת עצים בבית פרטי

רבים הם המקרים והסיבות המביאות את בני הבית להחליט על כריתת העצים בגינתם. לא פעם יש ונבחנו חלופות כאלו ואחרות זאת על מנת לשמור על העצים ולהימנע מכריתה שלהם. פעמים רבות הדבר מהווה מכשול של ממש אותו גם מבינים אנשי החוק האחראיים על מתן אישור הכריתה. 
לא פעם נחליט על כריתת עצים בבית פרטי כשהעץ אותו נרצה לכרות נמצא בסמוך לאחד המבנים בצורה שמסכנת את המבנה. עם השנים עצים רבים מתעבים והדבר ניכר בגזעים ההופכים להיות בעלי קוטר רחב עד מאוד. בעצים שנשתלו בסמוך למבנה יש והתעבות הגזע מסכנת את המבנה – יוצרת עליו לחץ ומשקל ויש לא פעם סכנה שהעץ יקרוס על הבית. טרם ההחלטה לכרות העץ במקרה זה בוחנים אנשי המקצוע את האפשרות בדילול העץ או העתקה שלו למקום אחר. כשחלופות אינו אינן משיגות מתקבלת לא פעם ההחלטה לכרות העץ. 

סיבה נוספת להחלטה בכריתת עצים בבית פרטי היא למול כך שיש והם פולשים לכיוון הרחוב כשגובהם הרב והתרחבותם מסכנים את האנשים ברחוב כמו גם באים הם במגע עם חוטי החשמל. במקרים אלו בעל הבית הפרטי וצוותים של העירייה או הרשות המקומית בוחנים האם יש צורך בכריתת העץ הפולש החוצה לרחוב. 
לעצים רבים הגדלים בבית פרטיים ישנם עם השנים שורשים שממשיכים לגדול ולהתפתח באדמה עצמה. בגינות מסוימות ניתן אף לחוש באדמה נוקשה כמו רצפה ממש כשמה שאנו חשים בעצם אלו בשורשים עבים וארוכים שהתפזרו לאורך הגינה. התפזרות השורשים לא רק שהופכים את שטח הגינה לנוקשה ולא נעים אלא אף משתלטים על מקורות המים שמתחת לאדמה ויש ויגיעו בסופו של דבר לחלק בגינה בו יש ריצוף ופשוט ירימו אותו כלפי מעלה. במקרים אלו מתקבלת ההחלטה בבתים פרטיים לכרות עצים בעלי שורשים כה דומיננטיים וכמובן להימנע בעתיד מלשתול עצים המפתחים שורשים נוקשים אלו. 
ניתן כמובן להצביע על סיבות רבות נוספות המביאים אנשים לכריתת עצים בבית פרטי. בבתים רבים ישנם שיפוצים המגיעים לגינה ודורשים כריתה של עץ וזאת בעבור ריצוף, התקנת בריכה או ג'קוזי ועוד. סיבות נוספות נוגעות לעצים עם נשירה מסיבית ומלכלכת, במקרים בהם נרצה להתקין הצללה רחבה וקבועה בדמות פרגולה ואף מקרים בהם הדבר מוצע על ידי העירייה או הרשות המקומית וזאת במסגרת שדרוג השכונה עצמה. 

כריתת עצים בבית פרטי – לא בלי אנשי מקצוע

עבור רבים אשר יצטרכו בכריתת עצים בבית פרטי הדבר לא פעם נראה כמו משימה קלה ופשוטה. עם זאת, תהליך כריתה של עץ נעשה באופן הדרגתי ומקצועי ובדגש על הוראות בטיחות האמורות לשמור על הכורתים והסביבה. את המלאכה הזו יש ומומלץ להשאיר לאנשי המקצוע גם אם בתחושתכם זה משימה אותה תוכלו לצלוח לבדכם. 

בית

 

כריתת עצים בבית פרטי

כריתת עצים בבית פרטי הינו תהליך מורכב שמוטב שאנשי מקצוע בעלי נסיון רב יעסקו בו. מעבר לכך שנוף מדינתו משופע בעצים רבים במרחבי הטבע הרבים ובשטחים ירוקים בעיר ישם כמובן כמות נכבדת של עצים בגינות של בתים פרטיים. לא פעם נרצה להביא לשינויים בגינתנו הפרטית או בשטחים השייכים לנו כשהסיבות לכך מגוונות ולא פעם אף נכפות עלינו. כריתת עצים בבית פרטי הינו תהליך המחייב אותנו במספר מישורים ויש לתת עליהם את הדעת. 
גאייה כריתת עצים מהירה  - שירות מקצועי {במחירים מעולים‏}כריתת_עצים/גיזום_עצים‏
כריתת עצים, גיזום עצים, העתקת עצים ועקירת עצים כולל כרסום שורשים - עקירה · כריתה · כרסום · גיזום · העתקה

 

כריתת עצים בבית פרטי

החוק בישראל בנושא כריתת עצים הינו ברור ואינו משתמע. כל כריתת עצים בישראל מחייבת אישור כתוב של פקיד היערות. היעדר אישור בכתב הופך את נושא
כריתת עצים  למעשה פלילי בלתי חוקי.