דף הבית >> עמוד הבית >> כריתת כריתת עצים ברמת השרון
כריתת עצים ברמת השרון כריתת עצים ברמת השרון עם ביטוח מלא, כריתת עצים עם מנוף.
כריתת עצים ברמת השרון – ממה כדאי להיזהר?

עצים מפארים את סביבת המחייה שלנו לאורך דורות ותורמים רבות לאיכות החיים שלנו. יחד עם זאת, לעיתים עולה הצורך לכרות כמה מהם מסיבות בטיחותיות למיניהן.

על מנת שלא תתרחש פגיעה לא מבוקרת בפלאי הטבע הללו, נחקק חוק בשנת 2008 שהפך את כל האילנות למוגנים בעיני החוק. כך יוצא שמי שכורת עצים ללא אישור מתאים הוא למעשה עבריין בעיני החוק והוא צפוי לשלם קנסות כבדים ואף להישפט למאסר בפועל.

מתגוררים ברמת השרון וזקוקים לשירותי כריתה? להלן כל המידע שחשוב שתכירו על כריתת עצים ברמת השרון כדי שלא תסתבכו לשווא.

כריתת עצים ברמת השרון – "העץ בגינה שלי אז זכותי לכרות אותו"

אנשים רבים חושבים שזכותם המלאה לכרות כל עץ אשר נמצא בגינתם או בשטח בניין המגורים שלהם. חשוב לדעת כי העץ אמנם נמצא בשטח שלכם אך הוא עדיין מוגן ע"פ חוק. על מנת לקבל אישור לכרות אותו, עליכם לפנות אל פקיד קק"ל באזורכם (במקרה של כריתת עצים ברמת השרון יש לפנות אל פקיד היערות של האיזור), לפרט ולנמק מדוע עלה הצורך לכרות אותו. את הטופס בדר"כ ממלא נציג חברה הכריתה שפניתם אליה וכאן עליכם להיזהר שלא להתקשר עם קבלן חסר ניסיון וקשרים עם קק"ל, וזאת על מנת שהתהליך יהיה כמה שיותר קצר. קבלן שכזה ידע לנמק היטב את הסיבות לכריתה ויבצע את כל הבדיקות הרלבנטיות על מנת שתזכו באישור במהירות.

כריתת עצים ברמת השרון – התקשרות עם מקצוענים בתחום

כל פרוייקט כריתת עצים עשוי להסתיים בפגיעות חמורות ללא שמירה על נהלי עבודה תקינים, וגם כאן אתם צריכים להיזהר. הזהירות שלכם היא בכך שלא תתקשרו עם קבלנים שאינם מאושרים לביצוע כריתה ושאינם מנוסים דיו. קחו בחשבון כי נזקים לרכוש ולבני אדם שיתרחשו בשטח שלכם הינם באחריותכם הבלעדית, וכי כריתה של עץ נחשבת לפעולה אגרסיבית למדי. העץ נכרת באמצעות מסורים חשמליים חזקים ולעיתים רבות יש לעבוד בתנאי גובה ולהפעיל כוח פיזי רב. לשם כך על החברה המיועדות להיות מנוסה במשימות כריתת עצים ברמת השרון וסביבתה, כאשר על הפועלים להיות בעלי היתרים והסמכות לעבודה בגובה, למלא אחר התנאים המתבקשים מבחינה בטיחותית עם כל הציוד המתאים ולוודא כי נפילת הגזעים לא מסכנת רכוש או בני אדם. 

כריתת עצים ברמת השרון – דעו ממה מורכב המחיר

חשוב מאוד לברר מחירים ולבצע סקר שוק קצר בטרם בוחרים קבלן עבור פרוייקט כריתת עצים ברמת השרון. קחו בחשבון כי העלות של כריתת עצים אינה קבועה והיא תלויה רבות בסוג העץ, גודלו, גובהו, מורכבות הכריתה הצפויה והצורך בשימוש במנוף או ציוד סנפלינג. בנוסף לאחר הכריתה יש צורך להחליט האם לגדום גם את השורשים, דבר שמייקר את העלות אך מטפל במפגעים השונים שהעץ יכול לגרום גם לאחר כריתתו (למשל, חדירת שורשים לצינורות ביוב).
כריתת עצים בבית פרטי ברמת השרון
בחצרות ובבתים פרטיים ברמת השרון חיים וצומחים עצים מכל הסוגים ולעיתים יש צורך לבצע תהליך שניקרא כריתת עצים בבית פרטי בתהליך  או מהעתיק אותם למקום אחר בגינה או שכורתים את העץ, מכל מיני סיבות.

הסיבות העקריות לצורך בכריתת עצים בבית פרטי ברמת השרון.

לכל סוג של עץ ישנה צורת צמיחה שונה הן בשורשים והן בגזע ובענפים. לדוגמא עץ הפיקוס הוא עץ שמתפתח לגודל ענק והסתעפות שורשיו פרושה על שטח גדול משטח הגינה. שורשי הפיקוס מאוד חזקים ואגרסיבים ואפילו ריצפת בטון לא תעמוד בדרכם ולבטח ברכות וצינורות הביוב. העץ נפלא יוצר צל, אולם הוא מחיב תחזוקה מקצועית וגיוזום שוטף, אחרת מאבדים שליטה עליו והוא יצמח ויתפרש ברדיוס גדול ברמה של גרימת נזק או פריצה לשטחי השכנים או לרחוב עם פגיעה בעמודי חשמל.

כריתה של עץ פיקוס גדול צריכה להיות חוקית וברמה מקצועית ענפיו שוקלים מאות קילוגרמים.
בצהליך של כריתת עץ פיקוס גדול מתחיל בכריתת עניו ורדתם בזהירות על ידי חבלים ולאחר שחושפים את הגזע במנות קנות כורתים את הגזע.
לאחר גמר הכריתה יש לבצע כרסום עצים ושורשים וגדמים כי אחרת העץ עלול הצמוח בשנית ושורשיו ימשיכו להפריע לכל פעולה שתרצו לעשות כמון שתילת שיחים או אבני מדרך וכד'
כריתת וגיזום עצים ברמת השרון

כריתת עצים ברמת השרון