גיזום עצי זית

הזית הוא אחד משבעת המינים שמוזכרים בתנ”ך כעדות לפוריות של אדמת ארץ ישראל, העץ שמניב פרי זה הוא אחד הנפוצים ביותר סביב הים התיכון וישנם עצי זית בני מאות שנים (בדיר חנא ובעראבה ישנם כאלה שגילם הוא  אפילו יותר מ-1,000 שנה!). גיזום עץ זית הוא מרכיב משמעותי בטיפוח שלו, בהארכת תוחלת החיים ובהבטחת יבולים גדולים ומוצלחים במיוחד – ולכן חשוב לדעת איך לגזום עת זית כמו שצריך, להקדיש לכך תשומת לב ולהפקיד את מלאכת הגיזום בידיים עתירות ניסיון ומקצועיות מאוד.

למה אין תחליף לניסיון?

לשאלה איך לגזום עץ זית יש כמובן תשובה מפורטת וגדושה במונחים מקצועיים, ויש גם תשובה קצרה, לא פחות מדויקת: במיומנות.

כדי שתוכלו להפיק מקסימום תועלת מעץ הזית שלכם, אתם מוזמנים לנצל את הניסיון העשיר שלנו: ל”גאיה” יש ניסיון של יותר מ-15 שנים בגיזום עצים מכל הסוגים כולל עצי זית, עצי הדר, עצי פרי אחרים, עצי דקל, עצי נוי ועוד. בזכות הידע הרב שצברנו במשך השנים, אנו יודעים לזהות במדויק מה צריך כל עץ זית ואיך לספק לו את פתרון הגיזום הטוב ביותר בעבורו.

התרשמו מעבודות גיזום עצי זית שביצענו:

עבודה מדויקת בכל גובה

עצי זית מטופחים היטב מגיעים לגובה של 5-6 מ’ וישנם כאלה שמיתמרים אפילו לגובה רב יותר של 8-9 מ’. אי לכך, גיזום עץ זית מחייב ציוד ייעודי לעבודה בגובה – ב”גאיה” אנחנו נעזרים בציוד סנפלינג משוכלל שמאפשר לנו לבצע עבודה מדויקת בכל גובה, כולל גיזום עצים בגובה רב.

על מה חשוב להקפיד בגיזום עץ זית?

המאפיינים הייחודיים של העצים שנתפשים, ובצדק, כשורשיים מחייבים תשומת לב מלאה וידע נרחב לגבי איך לגזום עץ זית.

דגש חשוב אחד הוא הסיבה שלשמה מתבצע הגיזום. באופן עקרוני ישנן 3 מטרות אפשריות:

הבטחת יבול מקסימלי – גיזום ענפים שכבר הניבו פרי גורם לעץ הזית להצמיח ענפים חדשים שבתורם יספקו עוד זיתים.
הבטחת מסיק נוח – באמצעות גיזום ענפים גבוהים במיוחד וכאלה שעלולים להקשות על קטיף הזיתים.
הבטחת איזון מיטבי בין הצורך ביצירת פרי לבין הצורך ביצירת צימוח לטווח ארוך – בהקשר זה כדאי לדעת שבשנה שבה עץ זית עמוס בפרי צומחים בו פחות ענפים חדשים, שכן האנרגיה שלו מופנית לאגירת השמן בכל זית ולהתקשותו של הגלעין. כתוצאה מכך, בשנה שלאחר מכן היבול יהיה קטן יותר, ולכן נדרשת סירוגיות, בין השאר באמצעות גיזום חכם שלוקח בחשבון גם את מחזור יצירת הפרי שנמשך שנתיים ומסתיים במסיק שמתבצע באוקטובר-נובמבר.

יתרונות נוספים של גיזום עצי זית עם “גאיה”

בנוסף לבקיאות הרבה שלנו בכל הנוגע לעצי זית, לניסיון העשיר ולציוד הרלוונטי, השירות שלנו מתאפיין גם ביתרונות המשמעותיים הבאים.

ביטוח מקיף עד 2 מיליון ש”ח

גם גיזום עץ זית שמבוצע באופן מקצועי ואחראי עלול לגרום לנזק עקב נסיבות שלא בשליטתנו. ביטוח בסכום של עד 2 מיליון ש”ח שמכסה כל נזק לכל לקוח מספק לכם שקט נפשי מלא.

זמינות 24/7

השירות שלנו זמין עבורכם 24/7, כך שתמיד תקבלו מאיתנו מענה. במקרים שבהם נדרשת התערבות מיידית, נגיע אליכם בהקדם.

ניקיון ופינוי הגזם

פינוי הגזם באופן מסודר ממקום העבודה מאפשר לכם ליהנות מחצר נקייה ויפה בלי שום טרחה מצדכם.

גיזום עץ זית עם “גאיה” – הדרך הטובה ביותר ליהנות מהעץ הכי ישראלי שיש.