דף הבית >> גיזום עצים -כל המידע

גיזום עצים למטרות בטיחות

עצים שאינם מתוחזקים כראוי יכולים להוות סכנה של ממש לעוברים והשבים ולגרום לנזקי רכוש קשים. במידה ואחד הענפים יתנתק ממקומו, משקל אדיר ינחת לכיוון הקרקע, מה שעשוי לגרום למוות, פגיעות גוף קשות, נזקים לרכבים ולמבנים שתחתיו. מכך ניתן להבין כי ההתקשרות עם חברת גיזום עצים נועדה בראש ובראשונה לטפל בענפים חולים, לקצר ענפים ארוכים מדי שעשויים לקרוס ולמעשה למנוע נפילה שלהם. 

גיזום עצים למטרות אסתטיקה
עצים שגדלים פרא אינם אסתטיים ולמעשה גורמים לסביבתם להיראות מוזנחת. כאשר מדובר בבתים פרטיים או בעצים שגדלים במתחמי מגורים הדבר בולט מאוד לעין ודורש טיפול. התקשרות עם חברת גיזום עצים תשדרג פלאים את מראה המתחם ותחזיר לעצים את תפקידם המרכזי – להקנות יופי טבעי לסביבה. לפעולת הגיזום גם יתרונות נוספות מהבחינה הזאת, כמו חידוש זרימת האוויר כאשר כיווני הרוח חסומים ע"י עצים, ולמנוע הסתרה של חלק משדה הראייה מהבתים לכיוון הרחוב, מה שעשוי להפריע לדיירים.  

שיקום עצים
גיזום עצים נועד גם לצרכי שיקום בעקבות פגיעה או מחלה של עץ מסויים. כאשר העץ חולה, עשוי גורם המחלה לפגוע בשאר חלקי העץ ולהדביק ענפים סמוכים במהירות, כנ"ל גם לגבי עצים סמוכים או אף כאלו המרוחקים משם. פעולת הגיזום כוללת את סילוק חלקי העץ החולים וביצוע פעולות נוספות שיעזרו לו להתאושש ולצמוח מחדש באופן בריא יותר. 

גיזום עצים - דגשים בבחירת החברה המבצעת
לא משנה מהי הסיבה שבגינה נדרשת פעולת הגיזום, חשוב מאוד שיבצע את המלאכה איש מקצוע שהוא מומחה בתחום. הסיבה לכך קשורה בגורמים רבים – התזמון לגיזום (כל עץ זקוק לגיזום בתקופה אחרת בשנה), יכולת עבודה בגובה, יכולות עיצוב ו- "פיסול" מראה העץ, אי פגיעה בעץ בזמן העבודה, שמירה על הבטיחות וסימון השטח וכמו כן, סיום העבודה כשהשטח נקי ועירום מפסולת גיזום, גזעים וענפים. במילים אחרות – גיזום עצים עושים רק עם "מומחה גיזום" מטעם משרד החקלאות, שכן זוהי ערובה לאיכות ומקצוענות בתחום. 

מתי כדאי להתקשר עם חברת גיזום עצים מקצועית?

עצים מהווים חלק בלתי נפרד מהנוף שלנו – בגינות הבתים וברחבי השטחים הציבוריים. יחד עם זאת, עצים שאינם מטופלים ועוברים תחזוקה, גדלים פרא ויכולים לגרום לא רק להפרעה אסתטית אלא גם לסכנת חיים של ממש. הדרך הכי טובה לטפל בכך היא באמצעות התקשרות עם חברת גיזום עצים מקצועית מידי פעם בפעם. להלן כל הסיבות שבגינן כדאי לפנות אל חברה שכזאת. 

גיזום עצים כל המידע שצריך

גיזום עצים - כל המידע