דף הבית >> גיזום עצים בגובה

גיזום עצים בגובה – מה הדרישות מאיש המקצוע?

כל בעל גינה ביתית עם עצים, חייב להתקשר מידי פעם בפעם עם חברת גיזום עצים מקצועית. כתלות בסוג העצים שבגינתכם, קיימת האפשרות שתזדקקו לשירותי גיזום עצים בגובה, מה שנחשב למורכב ומסובך יותר, משום שמדובר בעצים גבוהים, נפחיים וכבדים יותר. בדיוק בשל כך אין להתקשר עם כל אדם או חברה המציעים שירותי גיזום, וישנם מספר דגשים שחשוב לשים לב אליהם לפני ההתקשרות. להלן הם לפניכם:


גיזום עצים – העדיפו בעל מקצוע שעבר הסמכה

על מנת לעסוק בגיזום עצים אין צורך בהסמכה כלשהי, אך יחד עם זאת, ההמלצה היא לעבוד אך ורק עם אנשי מקצוע שמציגים בפניכם תעודה של "גוזם מומחה" מטעם משרד החקלאות. הסיבה לכך קשורה לתו האיכות שגוזמים אלו מציעים עבור לקוחותיהם וההוכחה כי הם עברו את ההכשרה המתאימה ועל כן לא יפגעו בעץ ובסביבתו תוך כדי עבודתם. השמות של הגוזמים המומחים הללו מופיעים באתר משרד החקלאות.

גיזום עצים בגובה – דרשו לראות רישיון לעבודה בגובה

מעבר לכך, מאחר והעבודה בגיזום עצים מחייבת בדרך כלל גם עבודה בגובה, הרי שחובה על מבצע העבודה להציג רישיון לעבוד גם בתנאים הללו, שקובעים שכל עבודה בגובה של מעל 2 מטרים מגובה הקרקע נחשבת לעבודה בגובה. גיזום עצים בגובה מתבצע ע"י בימות וסלי הרמה, מנופים ולעיתים אף בסנפלינג, במידה והעץ קרוב ביותר לקירות המבנה. איש מקצוע איכותי ובעל אישורים יעבוד עם כל הציוד המתאים, מה שיכול לקצר משמעותית את זמן עבודת הגיזום. 

גיזום עצים בגובה – הבטיחות מעל לכל

בכל מה שקשור לגיזום עצים, ובמיוחד כאשר מדובר על גיזום עצים בגובה, כל נושא הבטיחות הוא מעל לכל. על כן שימו לב שנותן השירות שהזמנתם שומר על כללי בטיחות נוקשים, מסמן את השטח בצורה ברורה ומונע כל סיכוי שעוברים ושבים יפגעו מנפילת ענפים כבדים, מה שיכול לגרום לנזקי גוף קשים ביותר ועד למוות. 
אל תוותרו על תיאום ציפיות
חשוב מאוד לבצע תיאום ציפיות לפני שבוחרים חברה המתמחה בשירותי גיזום עצים בגובה. משום שמדובר בעצים גדולים ונפחיים יותר, תהליך הגיזום צפוי לטמון בחובו פסולת רבה וענפי עצים כבדים במיוחד. על כן חשוב מאוד לוודא שנותן השירות מפנה את הפסולת בעצמו לאתרי פינוי המאושרים לכך, ושבסוף העבודה השטח נותר נקי מכל פסולת שהיא. בנוסף, יש לקבוע עם איש המקצוע מהי התוצאה הסופית הרצויה וכיצד יראה העץ לאחר מכן.

ומבחינת המחיר של שירותי גיזום עצים בגובה? ובכן, המחיר עצמו הינו נגזרת של גובה העץ, הסוג שלו, הגודל וכמובן תנאי הגישה למקום. לכן, אין לקבל הצעת מחיר מבלי שיגיע מנהל עבודה למקום ויבדוק את מורכבות העבודה ומחירה בהתאם